kontakt    úvod
4P - Program pre príťažlivé Podpoľanie

Aktuality

 • /Podujatia_obce/53.rocnik_FSP_Detva_logo.jpg

  Predstavujeme značku Regionálny produkt

  Občianske združenie Podpoľanie Vás pozýva na prezentáciu ,,Predstavujeme značku Regionálny produkt" - prezentácia certifikovaných výrobkov Podpoľanie, Hont a Ponitrie, ktorá sa bude konať počas Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve, v termíne 6.7. - 8.7.2018 v priestoroch detvianskeho amfiteátra.

  Súčasťou prezentácie ,,Predstavujeme značku Regionálny produkt“ bude aj prezentácia majstrovstva detvianskych drevorezbárov pod názvom ,,Detvianske drevené vyrezávané kríže“

  V súvislosti s držiteľmi značky Regionálny produkt Podpoľanie Vás Podpolianske múzeum pozýva na vernisáž výstavy ,,Srdcu blízke... Ján Krnáč – životné jubileum 80 rokov“ ako sprievodného podujatia 53. ročníka FSP v Podpolianskom múzeum v Detve dňa 4.7.2018 o 17.00 hod.

  Pozvánka-Regionálny produkt

  Pozvánka-Krnáč

 • Zahlasujte o ,,Najkrajšiu fotografiu z územia MAS

  Aj v tomto roku sme sa zapojili do súťaže o ,,Najkrajšiu fotograifu z územia MAS", ktorú už radične organizuje Národná sieť rozvoja vidieka.

  Podporte svojím hlasom fotografie z regiónu Podpoľania. Hlasovať môžete do 4.7.2018 do 13.00 hod prostredníctvom facebookovej stránky Národnej siete rozvoja vidieka.

 • /Podujatia_obce/RL_Stozok_2018jpg.jpg

  Podujatia na Podpoľaní

  Prvý prázdninový víkend je na Podpoľaní venovaní deťom a otvoreniu letných prázdnin. Počas prvoprádzninového víkendu sa konajú na Podpoľaní podujatia ako Rozprávkový les v obci Stožok a Privítanie prázdnin spojené s 1. military pretekmi na Masarykovom dvore.

  Plagát Rozprávkový les Stožok 2018

  Plagát Privítanie prázdnin a Prvé military preteky na Masarykovom dvore

 • /Podujatia_obce/53.rocnik_FSP_Detva_logo.jpg

  53. ročník Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve

  Mesto Detva Vás srdečne pozýva na 53. ročník Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve, ktoré sa budú konať v dňoch od 6.7. do 8.7.2018 v priestoroch amfiteátra v Detve.

  Plagát

 • /Loga/RP_logo-ochr-znamka-02.jpg

  Zasadnutie certifikačnej komisie

  Dňa 7.6.2018 a 21.6.2018 prebehlo zasadnutie Certifikačnej komisie (ďalej CK), ktorá hodnotila nové žiadosti prijaté k 8. výzve na získanie certifikátu Regionálny produkt Podpoľanie a k 5. výzve na predĺženie platnosti certifikátu.

  Spolu bolo prijatých 12 žiadostí, z toho CK schválila 7 nových žiadostí a 5 žiadostí na predĺženie platnosti certifikátu.

  Tešíme sa, že každoročne sa nám prihlási do výzvy na získanie značky Regionálny produkt Podpoľanie množstvo nových záujemcov. Veríme, že myšlienka zachovávať si kultúrne dedičstvo, zvyky a tradície sa bude naďalej šíriť a budeme mať tak možnosť každoročne udeliť nové certifikáty.

 • Zahraničná študijná cesta pre včelárov do Českej republiky

  Agentúra pre rozvoj vidieka organizuje v dňoch 13. – 15.6.2018 zahraničnú študijnú cestu pre včelárov do Českej republiky.

  V prípade záujmu je potrebné sa nahlásiť do piatku 8.6.2018 do 12.00 hod.

   

  Bližšie informácie nájdete na:

  http://www.nsrv.sk/index.php?pl=18&article=1670

 • /Podujatia_obce/Tradicna_chut_Podpolania_2018.jpg

  Tradičná chuť Podpoľania 2018

  Dňa 16.6.2018 sa uskutoční v poradí 7. ročník podujatia ,,Tradičná chuť Podpoľania".

  Miesto konania: Obec Kriváň - futbalové ihrisko

  Plagát

 • /Podujatia_obce/Gulasmajster_2018.jpg

  Guľášmajster 2018

  Obec Stožok Vás všetkých pozýva na podujatie ,,Guľášmajster 2018", ktorý sa uskutoční dňa 26. mája 2018 na Športovo - oddychovom areáli v Stožku.

  V prípade, že máte záujem prihlásiť sa ako družstvo do varenia guľášu, prihlášku nájdete na: http://www.stozok.sk/clanok/297/stozok-gulasmajster-2018-26052018

  Sprievodným programom bude dňa 25. mája 2018 vystúpenie ZUŠ Stožok s programom ,,Z pokolenia na pokolenie" o 17.00 hod. na Športovo oddychovom areáli v Stožku.

  Plagát ,,Z pokolenia na pokolenie"

  Plagát Guľášmajster

   

 • /Podujatia_obce/DOD_BR_Polana_2018.jpg

  2. ročník Dňa otvorených dverí Biosférickej rezervácie Poľana

  Biosférická rezervácia Poľana Vás srdečne pozýva na 2. ročník Dňa otvorených dverí Biosférickej rezervácie Poľana, ktorý sa bude konať dňa 8 6. - 9. 6. 2018 pri horskom hoteli Poľana.

  Plagát

   

 • /Fotogalerie/Najkrajsia_fotografia_z_uzemia_MAS/Nasa_buducnost.jpg

  Súťaž o ,,Najkrajšiu fotografiu z územia MAS

  Ako miestna akčná skupina máme možnosť opäť sa zapojiť do súťaže o najkrajšiu fotografiu z územia MAS, kde môžeme prezentovať krásy prírody nášho regiónu, ľudí, život na vidieku, zvyky, tradície i miestne pozoruhodnosti. Touto cestou Vás chceme poprosiť ak máte fotografie, ktoré si myslíte, že by mali byť ocenené alebo máte vo svojej obci/meste fotografa, o ktorom viete, že fotí krásy nášho regiónu posuňte mu túto informáciu a aj jeho fotka môže byť ohodnotená

  Súťaž prebieha v 7. kategóriách a každá MAS môže zaslať 1 fotografiu ku každej kategórii:

  1. Naša príroda
  2. Naši ľudia
  3. Naše tradície
  4. Naša budúcnosť
  5. Naše ,,naj“
  6. Život v našej MAS
  7. Naše kroje

  V prípade, že nám zašlete viac fotografií k jednej kategórii, kancelária MAS vyberie jednu, ktorá bude odoslaná do súťaže.

   

  Podmienky:

  1. Fotografia musí byť výlučne z nášho regiónu – Podpoľanie
  2. Fotografia musí mať svoj názov, priradenie ku kategórii (vyššie uvedených 7 kategórií) a meno autora
  3. Autor fotografie musí súhlasiť s použitím a zverejňovaním fotografie a taktiež poskytuje právo organizátorovi k použitiu fotografií na propagáciu súťaže a propagáciu PRV 2014 – 2020 bez nároku na honorár a zverejnením mena autora fotografií. Autor súhlasí s publikovaním súťažných fotografií v tlačenej alebo elektronickej podobe. Právo na použitie súťažných fotografií sa poskytuje na obdobie trvania PRV SR 2014 – 2020.

   

  Vaše fotografie zasielajte na adresu mas@podpolanou.sk do 28. mája 2018.

   

  Fotografie (1 fotografia z každej kategórie) musí naša MAS zaslať spolu s prihláškou do 31. mája. Hlasovanie prebieha na facebookovom profile Národnej siete rozvoja vidieka SR (NSRV SR) do 6. júla 2018 a slávnostné ocenenie víťazov prebieha počas medzinárodnej výstavy Agrokomplex 2018 v Nitre.

logo-malohont maspoodri parc-naturel-pilat Muranska Planina 36 jo paloc bbsk
fsr esf OP ZaSI husk husk_slogan husk_gorbe
PRV-2014-2020 IROP ES PRV EPFPRV LEADER nss
Stránky generuje redakčný systém PROXIA web, spoločnosti eSoft s.r.o.